Astma

Čo je to astma? Sú to viaceré podobné pľúcne ochorenia, ktoré môžu mať rôzne príčiny. Môže ohrozovať život a preto ju treba brať veľmi vážne. Farmaceutický priemysel nás presviedča, že príčiny astmy sú nielen genetické, ale sú ňou aj prach, roztoče, znečistenie prostredia a pacient nemá inú možnosť, ako stále brať lieky. Iný pohľad na astmu je, že hlavnú zodpovednosť má neprirodzená strava a nedostatok výživných látok (a priateľských baktérií). Sú ľudia, ktorí majú genetickú dispozíciu na astmu, nie je to však pre nich životný rozsudok, pretože vhodná starostlivosť môže zabrániť vzniku ochorenia.

Vyvolanie astmatického záchvatu môžu spôsobiť: alergické reakcie, energické cvičenie, infekcia, emocionálny stres alebo vzrušenie, studený vzduch, prach z prostredia, hmla (aerosóly), znečistenie vzduchu, nočné záchvaty kašľa, domáce produkty a lieky. Pre všetky tieto spúštače je spoločný zápal. Dokazuje to fakt, že pacienti  zaberajú veľmi dobre na liečbu steroidmi, ktoré pôsobia protizápalovo, majú však veľa nežiadúcich účinkov.

Ako môže Serrapeptase pomôct?

Serrapeptase úžasne pomáha, a to tak, že čistí plúca od všetkého zápalu, mucínu, mŕtveho a jazvovitého tkaniva. Odstránením tohto problémového tkaniva ho môže  vlastný hojaci systém nahradiť zdravým tkanivom a výsledkom je lepšia funkcia priedušiek a pľúc.

Koľko tabletiek mám brat?

Začnite s 3 kapsulami 120 000 SU (medzinárodných jednotiek)  ráno nalačno a počkajte aspoň 30 minút nejesť. Ak nepocítite zlepšenie do 7 dní, zvýšte dávku na 4 kapsule.  Potom postupne znížte na  1 kapsulu ráno nalačno.

Otázka: Môžem brať  tak veľa tabliet? Nemôžu reagovať s inými liekmi, čo beriem?

Odpoved: Nie, v Nemecku sa užíva vyše 25 rokov bez toho, aby bol hlásený vedľajší účinok.

Príklad zo života: Stephen Kershaw bol nadšený mladý atlét. Mal vážne ťažkosti s astmou. Dopočul sa o Serrapeptase a skúsil ju. „Chripel som, vykašliaval veľa hlienu a ťažko sa mi dýchalo. Toto trvalo 4 mesiace a vôbec sa to nezlepšovalo. Bol som v ťažkej situácii, pretože na zlepšenie mojej astmy už bolo nevyhnutné vrátiť sa k užívaniu liekov – steroidom, ale keby som to urobil, tak zhorším svoju cukrovku (diabetes).“

Dr. Kamal Anand, newcastelský obvodný lekár, poskytuje alternatívnu liečbu v takom rozsahu ako tradicnú. Dr. Anand navrhol liečbu s pridaním tablety obsahujúcej enzým Serrapeptase. Po týždni sa Stephanov stav zlepšil natoľko, že nemusel zacať s užívaním steroidných hormónov. Okrem toho, že sa Stephen cítil lepšie, zlepšila sa aj kapacita jeho pľúc. Dr. Anand mu zmeral vrcholný prietok. U zdravého tínedžera (vek od 11 do 19 rokov) sa očakáva hodnota 600. Predtým, ako ochorel, mal Stephenov vrcholný prietok najvyššiu hodnotu 450, ale klesol na 380.

 „Ked prišiel ku mne, s veľkým úsilím lapal po dychu,“ hovorí Dr. Anand. „Stephen dosiahol  značné zlepšenie v jeho vrcholnom prietoku, ktoré sa v krátkom čase vrátilo späť na hodnotu cez 400.“

Serrapeptase znížila zápal a odstránila hlieny, ktoré mu obmedzovali dýchanie. Tiež stojí za pozornosť schopnosť serrapeptázy odstrániť zahlienenie v stavoch, ako sú emfyzém, bronchiektázie (poruchy dýchacích ciest v rámci plúc) a bronchitída.

Tím z neapolskej univerzity posúdil účinnosť a znášanlivosť (tolerabilitu) Serrapeptase vo viacerých centrách v odbornej štúdii s 193 osobami trpiacimi akútnym alebo chronickým ochorením ucha, nosa alebo hrdla. Po troch až štyroch dňoch bol pozorovaný ústup príznakov v skupine pacientov, ktorí boli liečení Serrapeptase v porovnaní s placebom (kontrolná skupina bez liečby).