fbpx
Profivit Revit

Je REVIT vhodná náhrada za Serrapeptázu?

Už dlhšiu dobu viacero z Vás hľadá vhodnú náhradu za enzým Serrapeptáza ktorý je stále nedostupný vzhľadom na zdĺhavý legislatívny proces. Rýchlosti nepridal ani COVID a tak to vyzerá, že ešte nejakú chvíľu potrvá kým sa naša obľúbená Serrapeptáza Enerex dostane opäť na trh.

Posledné obdobie sa preto aktívne venujeme hľadaniu adekvátnej náhrady, ktorá by mala porovnateľné účinky ako obľúbená Serrapeptáza Enerex.  Po mnohých odskúšaných produktoch svetlo na konci tunela priniesla slovenská firma Profivit ktorá má v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti, keď v novembri 2021 priniesli produkt REVIT – kombináciu enzýmu Nattokináza a kurkuma extraktu.

Samotné produkty s Nattokinázou to boli už dlhšiu dobu ale keďže Nattokináza rozpúšťa hlavne fibrín– t.j. štiepi určité bielkoviny v tele a rôznych orgánových systémoch spolu s krvnými zrazeninami a bunkovými toxínmi, pričom má významné priaznivé účinky na srdce a cievy a tiežvýznamný vplyv na ďalšie oblasti tela ako: zníženie vysokého krvného tlaku, zmiernenie bolestí, rozpúšťanie krvných zrazenín, zlepšenie mozgových funkcií, zlepšenie zraku, podpora plodnosti, zlepšenie libida zmiernenie až odstránenie migrény, zmenšenie opuchov, podpora hojenia kŕčových žíl, podpora srdca a ciev, podpora dýchania. Jednoducho povedané Nattokináza podporuje normálny prietok krvi, cirkuláciu a udržuje normálny krvný tlak. I pri všetkých týchto pozitívnych vlastnostiach, tomuto enzýmu ale chýbal hlavne protizápalový faktor, i keď nepriamo môže pomáhať pri odstraňovaní zápalov.

Na to aby bol dosiahnutý podobný efekt ako pri Serrapeptáze ktorá pôsobí na čistenie ciev a súčasne aj protizápalovo, firma Profivit skombinovala v produkte REVIT Nattokinázu s kurkuma extraktom (95% kurkumín). Práve kurkuma sa v ajurvédskej používa na liečenie rán, zápalov a nádorov. Kurkuma je považovaná za jednu z najdôležitejších liečivých korenín vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam. Keďže ale kurkuma sa nachádza aj v iných prípravkoch treba povedať pár slov o jej koncentrácii ktorá je kľúčová na to aby mala vhodné protizápalové účinky.

Turmeric Curcuma longa (kurkuma) je latinský názov pre kurkumín. Curcuma longa obsahuje len mizivé percento kurkumínu (max. 4%). Kurkumín 95 je čistý kurkumín, pričom čistota garantovaná výrobcom je minimálne 95%. Keď kupujete kurkumu, kupujete len mizivé percento kurkumínu. Keď kupujete kurkumín, zaujímajte sa o čistotu daného produktu v percentách. Kvalita t.j. účinky a cena kráčajú zvyčajne ruka v ruke. 

Kombináciou týchto dvoch produktov t.j. Nattokinázy a kurkuma extraktu dosahuje REVIT podobné vlastnosti ako samotná Serrapeptáza. Oproti Serrapeptáze má REVIT obmedzenie pre skupinu ľudí s poruchami zrážania krvi, keďže tento enzým brzdí zrážanie krvi a tak môže zhoršiť krvácanie. Keďže nattokináza je doplnok zo sóje, nattokináze by sa mali vyhnúť osoby so zvýšenou citlivosťou alebo alergiou na sóju. REVITU by sa mali vyhnúť tiež ľudia s alergiou na Kurkumu.

I keď má REVIT obmedzenia veríme že pre väčšinu z Vás dokáže plnohodnotne nahradiť Serrapeptázu. Aby sme Vám uľahčili orientáciu či môže REVIT pomôcť aj Vám nižšie sme pripravili ako pomáhajú jeho 2 hlavné zložky Nattokináza a Kurkumín na jednotlivé problémy.

Nattokináza pôsobí na:

Krvný tlak. Rozpustením plátov v tepnách a vyčistením ciev sa zlepší prietok krvi tepnami a obnoví sa zásobovanie orgánov kyslíkom a živinami. Takto môže tento enzým byť schopný znížiť riziko vysokého tlaku (hypertenzie).Štúdie zistili, že nattokináza zrieďuje krv a znižuje riziko trombózy. Rozpúšťa usadeniny v cievach. Vo vyčistených cievach lepšie prúdi krv a následne sa krvný tlak znižuje (1)

Krvné zrazeniny. Krvné zrazeniny môžu spôsobiť srdcové infarkty a mŕtvicu, ale títo tichí zabijaci sú oveľa nebezpečnejší v spojení s hromadením plakov (pláty zužujúce cievy a zhoršujúce prietok krvi); nattokináza môže zmenšovať plaky a znížiť riziko tvorby krvných zrazenín. Najpopulárnejší a vedecky študovaný účinok nattokinázy sa zameral na jej silnú fibrinolytickú (rozkladajúcu) aktivitu – čo znamená, že odbúrava fibrinogén, zložka krvných zrazenín a aterosklerotický plát.

Gastrointestinálny trakt. Enzýmy sú dôležitou súčasťou tráviaceho systému a nattokináza môže pomôcť stabilizovať a normalizovať vaše tráviace procesy, čím eliminuje príznaky hnačky, nadúvania a kŕčov.

Metabolizmus. Keď krv prúdi bez prekážok, dochádza k oveľa väčšiemu okysličeniu orgánových systémov a dodaniu výživných látok do kľúčových častí tela, čo zlepšuje celkový metabolizmus a zdravie.

Srdce a cievy. Rozkladaním krvných zrazenín a vyčistením ciev, keď sa postupne odstránia pláty zužujúce cievy môže tento enzým pomôcť znížiť riziko aterosklerózy, srdcového infarktu, mŕtvice a srdcových chorôb.Nattokináza je enzým, ktorý môže rozpúšťať bielkoviny ako fibrín, ktoré prvotne zapríčiňujú vznik krvných zrazenín a blokádu ciev. V štúdii z roku 2004 o nattokináze u pacientov s cievnou príhodou sa ukázal jasne ochranný účinok. (2)

Mozgové funkcie. Pretože natokináza zrieďuje krv a čistí cievy zlepšuje sa cirkulácia (prietok krvi)aj v hlave a tak sa zlepšuje okysličenie mozgu. Toto môže znížiť mozgovú hmlu a znížiť riziko Alzheimerovej choroby. (3)

 

Zrak Nattokináza sa používa na liečbu šedého zákalu šošovky a zrazenín v sklovci (výplň oka).

 

Plodnosť. Fibroidy a endometrióza sú obe chronické a bolestivé ochorenia, ktoré môžu zapríčiniť neplodnosť. Nattokináza pri týchto ochoreniach pomáha rozpúšťaním fibroidov a endometriózy.

 

Migréna môže mať mnoho príčin. Pre tých ktorí ju majú spôsobenú hustou krvou (zvýšená viskozita) a zhoršeným prietokom krvi v mozgu môže pravidelné používanie nattokinázy vyriešiť migrény od základu.

Opuchy Krvné zrazeniny v nohách (hlboká žilová trombóza) tiež spôsobujú opuch. Nattokináza presne cielene pôsobí na túto príčinu.

Kŕčové žily. Riedenie krvi a zlepšené prekrvenie a okysličenie robí nattokinázu správnou látkou pre kŕčové žily. Potešíme aj ľudí s hemoroidmi, lebo aj tu pomáha nattokináza (hemoroidy sú typ varikóznych žíl.)

Ďalšie klinické štúdie preukázali nasledujúce účinky nattokinázy:

• Rozpúšťa prebytočný fibrín v krvných cievach, čo zlepšuje cirkuláciu, spôsobuje rozpúšťanie zrazeniny a znižuje riziko závažného zrážania zlepšením fibrinolytickej aktivity.

• Znižuje LDL (zlý) cholesterol a zvyšuje HDL (dobrý) cholesterol

• Znižuje viskozitu krvi, zlepšuje prietok krvi a znižuje krvný tlak

Ako sa užíva nattokináza aby sa dosiahli najlepšie účinky?

Pre najlepšie výsledky sú keď sa nattokináza berie 2000FU(100mg) nalačno alebo 1 hodinu pred jedlom alebo 2-3 hodiny po jedle 3x denne.

Ako dlho ostáva nattokináza v tele? Podľa jednej štúdie účinok nattokinázy trvá až 8 hodín, poskytuje viac dlhotrvajúcej ochrany proti krvným zrazeninám ako iné prírodné molekuly. Tí istí výskumníci tiež zistili zvýšenú aktivitu nattokinázy na fibrinolýzu a proti zrážanlivosti krvi (antikoagulačnú) 2-8 hodín po podaní.

Vedľajšie účinky nattokinázy

Nattokináza má viacero vedľajších účinkov, na ktoré treba dať pozor zvlášť ak máte poruchy zrážania krvi, tiež v období úžívania pred a tesne po chirurgických výkonoch a ochoreniach pečene. Tento enzým brzdí zrážanie krvi a tak môže zhoršiť krvácanie po operáciách. Nattokináza sa má používať opatrne, ak užívate Pelentan alebo lieky proti zrážanlivosti krvi. (vrátane aspirínu, ale najmä liekov ako Plavix alebo Ticlid), pretože to môže spôsobiť vážne vedľajšie účinky, ako napríklad zvýšenie sklonu ku krvácaniu.

Neužívajte Nattokinázu keď:

 – ste tehotná – sú len obmedzené vedomosti o účinkoch tohto enzýmu na tehotné alebo ženy, ktoré koja a tak sa všeobecne odporúča vyhnúť sa týmto doplnkom .

 – máte nízky tlak, nattokináza nemusí byť pre vás vhodná pretože môže znižovať krvný tlak

-užívate aspirín – pretože Nattokináza zrieďuje krv, tí čo užívajú aspirín (kys. acetilosalycilová) by mali užívať Nattokinázu pod dohľadom svojho lekára.

– často a ľahko krvácate z nosa Nattokináza môže zhoršiť tento problém – treba zvýšiť hladinu C vitamínu.

– patríte medzi ľudí s poruchami krvného zrážania – nemali by ste  užívať Nattokinázu lebo môže zhoršovať krvácania.

– ste žena s ťažkým priebehom menštruácie – ženy môžu pociťovať zriedenie krvi Nattokinázou ako zhoršenie menštruácie. Ženy s ťažkou menštruáciou by sa asi mali vyhnúť užívaniu Nattokinázy zvlášť počas menštruácie.

-ste precitlivelí na sóju – pretože Nattokináza je doplnok zo sóje, mali by ste sa Nattokináze vyhnúť ak máte zvýšenú citlivosť alebo alergiu na sóju

Kurkumín pôsobí na:

Znižuje zápalové enzýmy nazývané COX-2 a 5-LOX a tak pôsobí na zmiernenie bolesti. Ukázalo sa tiež, že Kurkumín chráni bunky pred rakovinou, srdcovými ochoreniami a inými chronickými stavmi vrátane artritídy. Účinná látka v kurkume, ktorá je zodpovedná za jeho liečivé schopnosti ako sa zistilo vo výskume, ktorý trval viac ako 40 rokov je kurkumín. (Arora RB a kol., “Antiinflammatory studies on Curcuma longa (kurkuma)”, Indian Journal Med Res., 1971, 50:1289-95).

Srdce a cievy. Kardiovaskulárne ochorenia patria k najčastejším príčinám úmrtí, vedci zistili, že už pravidelné podávanie nízkych dávok kurkumy znižuje hladinu LDL cholesterolu ( zlého cholesterolu) a lipidov. Tento účinok, spolu so schopnosťou kurkumínu znižovať zhlukovanie krvných doštičiek, zaraďuje tento antioxidant do skupiny látok potláčajúcich vznik aterosklerózy.

K veľmi priaznivým a významným účinkom kurkumínu patrí jeho vplyv na tráviace ústrojenstvo. Zlepšuje trávenie tým, že podporuje žalúdočnú činnosť, činnosť pečene a žlčníka. Zvyšuje tvorbu a vylučovanie žlčových kyselín, čím napomáha pri trávení stravy bohatej na tuky.  Kurkumín tiež uvoľňuje kŕče (spazmy-mimovoľné stiahnutia svalstva) hladkej svaloviny tráviaceho traktu, podporuje vylučovanie gastrínu (hormón vyvolávajúci produkciu žalúdočnej kyseliny), pankreatických enzýmov a žlče. Okrem toho tiež zvyšuje hrúbku ochrannej mukóznej vrstvy v žalúdku – zistilo sa, že znižuje tvorbu vredov vplyvom stresu a alkoholu.

Ďalšie vlastnostiKurkumínu:

• posilňuje imunitu,

• napráva poruchy tráviacej sústavy,

• zlepšuje činnosť pečene

• lieči pečeňové problémy (spolu so zázvorom),

• chráni žalúdok,

• znižuje vysokú hladinu LDL cholesterolu,

• podporuje vylučovanie žlče,

• chráni pred chorobami, spojenými s oxidačným stresom, ovplyvňuje pozitívne procesy pri zápalových poškodeniach kĺbov (reumatoidná artritída),

• zlepšuje činnosť mozgu, znižuje riziko Alzheimerovej choroby.

Profivit REVIT (Nattokináza 2000FU s Kurkumínom) - 90 kps.
Profivit REVIT (Nattokináza 2000FU s Kurkumínom) – 90 kps.

 

Produkt REVIT nájdete aj u nás v kategórii enzýmy alebo stačí kliknúť SEM

Literatúra:

1. http://www.airitilibrary.com/Publication/alDetailedMesh?docid=10116842-200903-25-1-26-30-a

2. https://content.iospress.com/articles/clinical-hemorheology-and-microcirculation/ch914

3. https://link.springer.com/article/10.1007/s00253-014-6135-3

4. http://www.ajhp.org/content/63/12/1121.short?sso-checked=true

5. http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf100290h

https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0960327112467040

6. https://www.jstage.jst.go.jp/article/bpb1993/18/10/18_10_1387/_article/-char/ja/

7. https://www.organicfacts.net/nattokinase.html

9. Chen, Hongjie et al. “Nattokinase: A Promising Alternative in Prevention and Treatment of

Cardiovascular Diseases.” Biomarker insights vol. 13 1177271918785130. 5 Jul. 2018,

doi:10.1177/1177271918785130

10. Weng, Yunqi et al. “Nattokinase: An Oral Antithrombotic Agent for the Prevention of Cardiovascular Disease.” International journal of molecular sciences vol. 18,3 523. 28 Feb. 2017, doi:10.3390/ijms18030523

11. Takabayashi T, Imoto Y, Sakashita M, et al. Nattokinase, profibrinolytic enzyme, effectively shrinks the nasal polyp tissue and decreases viscosity of mucus. Allergol Int. 2017 Oct;66(4):594-602.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík