fbpx

Pozastavenie predaja Serrapeptázy

Update 1.4.2023

Serrapeptázu v tomto momente stále nie je možné predávať ako výživový doplnok , keďže legislatíva to stále nepovoľuje, ale predaj Serrapeptázy ako látky je v istom  smere povolený. (POZN: stále nie je jasné kedy a či vôbec bude niekedy povolený predaj Serrapeptázy ako výživového doplnku keďže legislatívny proces v tomto smere je veľmi zdĺhavý) Avšak, Serrapeptáza ako látka  je povolená na výrobu veterinárnych prípravkov. Preto opäť zaraďujeme do predaja prípravok Enerex Serrapeptáza 120 000 IU – 180 kps, ktorý je po novom certifikovaný ako veterinárny prípravok. Ide presne o tú istú Serrapeptázu ale po novom je certifikovaná ako veterinárny prípravok aj pre pomoc rôznym ochoreniam zvierat. Ak ju porovnáme so Serrapeptázou určenou pre ľudí, ide presne o tú istú látku s prispôsobeným dávkovaním v závislosti od veľkosti (hmotnosti) organizmu. Ak máte záujem o kúpu Serrapeptázy tú nájdete u nás v eshope kategórii Enzýmy alebo na naledujúcom linku: https://www.smartvit.sk/enerex-serrapeptaza-120-000-su-150-kps/

 

Upadte: 28.10.2022

Milí zákazníci, keďže neutícha váš dopyt po obľúbenom produkte Serrapeptáza a naše úrady napriek aktívnej spolupráci nespracovali zaradenie Serrapeptázy do zoznamu povolených látok v rámci EÚ, po dlhom hľadaní vám predstavujeme produkt, ktorý vám vie byť nápomocný porovnateľne ako Serrapeptáza.

Predstavujeme vám produkt najvyššej kvality od Slovenskej firmy Profivit. REVIT nattokináza s kurkumínom,  vďaka kombinácii enzýmu nattokináza a extraktu z kurkumy dokáže vo väčšine prípadov plnohodnotne zastúpiť účinky momentálne nedostupného produktu Serrapeptáza.

Je to enzým štiepiaci fibrín a vďaka výťažku z kurkumínu je súčasne aj protizápalový, čím poskytuje porovnateľné účinky ako obľúbená Serrapeptáza.

Viac info o tomto produkte a o jeho účinkoch nájdete na odkaze https://www.smartvit.sk/nattokinaza/ alebo stačí kliknúť SEM

Porovaniu serrapeptázy a nattokinázy sme sa venovali aj na našom BLOGU:

Je REVIT vhodná náhrada za Serrapeptázu?

Navyše REVIT Nattokináza s Kukrkumínom je aj cenovo výhodnejšía!

Oproti enzýmu Serrpapetáza môže mať Nattokináza výraznejšie nežiaduce účinky pre skupinu ľudí s poruchami zrážania krvi, keďže tento enzým ovplyňuje zrážanie krvi a tak môže zhoršiť krvácanie. Kedže nattokináza je doplnok zo sóje, nattokináze by sa mali vyhnúť osoby so zvýšenou citlivosťou alebo alergiou na sóju

Update 1.5.2020

Dôvodom  pozastavenia predaja je  formálny legislatívny proces. Nejde o zistenie nežiadúcich účinky alebo ohrozenia zdravia. Účinna látka Serrapeptáza sa v priebehu minulého roka dostala do zoznamu látok, ktorý Európska Únia pravidelne vyhodnocuje a pridáva do zoznamu povolených látok. Ide o tzv. Novel food, kam sa minulý rok dostali na registráciu všetky látky, ktoré sa po roku 1997 dostali na trh Európskej Únie. Je potrebné legislatívnym spôsobom povoliť zaradenie produktov, ktoré obsahujú účinnu látku Serrapetázy na trh Európskej Únie. Kým nie je oficiálne Európskou Úniou účinná látka Serrapeptáza pridaná do tohto zoznamu, oficiálne nie je povolený jej predaj na území Európskej Únie.  

Chceme Vás ubezepčiť, že tento zákaz nie je a ani nebol vydaný v súvislosti  s negatívnou skúsenosťou alebo nebezpečeným zistením užívania produktu. Doteraz bol predaj povolený na základe platných registrácií a povolení Úradu verejného zdravotníctva. Denne dostávame pozítívne ohlasy a dobré skúsenosti našich zákazníkov s týmto naozaj vzácnym a účinným produktom.

Aktuálne všetci výrobcovia a distribútori, s ktorými spolupracujeme aktívne pracujú na legislatívnom zapracovaní a znovu zaradaní Serrpeptázy na trh.
Dodávka  a výroba Serrapeptázy na Slovenský trh je aktuálne pozastavená.

Detailné info ohľadom uvedenia Serrapeptázy na trh budeme uverejňovať v tejto sekcii, prípadne ak máte záujem o info hneď ako bude serrapeptáza dostupná zaregistrujte sa na odber nášho newsletteru cez ktorý budeme okamžite informovať v prípade opätovného žačatia predaja.

Ak máte záujem o aktuálne info o situáci ohľadom Serrapeptázy volajte prosím na naše kontaktné číslo 0908933803 

Nákupný košík