fbpx

O nás

„Zachovajme si zdravie, lebo bez neho vykonáme veľmi málo“

Za každým obchodom stojí príbeh a nie je tomu ináč ani u nás. Náš internetový obchod vznikol na základe vlastnej pozitívnej skúsenosti s vitamínmi,  ktoré Vám ponúkame. Ako profesionálny športovec som mal nejeden úraz a zdravotný problém. K vitamínom som mal skôr skeptický prístup, pretože v dnešnej dobe farma –lobby nie je vysoká dôvera v ozajstný účinok. Zranenie ramenného kĺbu a následná účinná  liečba vitamínmi ENEREX Glukozamín Sulfát (nájdete v našej ponuke TU), ktorá efektívne vyliečila zranenie za 2 mesiace bez chirurgického zákroku, môj názor na vitamínovú nevyhnutnosť zmenila. Začal som sa o túto oblasť zaujímať – študovať a konzultovať ju s odborníkmi, zostavil som  tím a výsledkom je tento e – shop.

Dnes patrí dopĺňanie vitamínov medzi naše každodenné rituály. Pomohli a pomáhajú našim blízkym a priateľom pri nejednom zdravotnom probléme ale hlavne ako prevencia pred neželanými ochoreniami. Prostredníctvom nášho  e – shopu SMARTVIT môžete vyskúšať účinky prírodných vitamínov  a tešiť sa tak naplno zo života plní zdravia a sily aj Vy

V čom sú naše vitamíny jedinečné?

Produkty, ktoré Vám prinášame sa od ostatných produktov na trhu odlišujú predovšetkým svojim  zložením, ktoré kombinuje viaceré účinné látky, ktoré spolu spolupracujú a tým dosahujú vyšší efekt. 
Produkty sú navrhované na základe vedeckých  výskumov a spracované šetrnou technológiu, s cieľom zachovať čo najviac živín. Suroviny, z ktorých sú naše produkty vyrobené, pochádzajú  z ekologického hospodárstva, či už ide o pestovanie rastlín alebo chov rýb.

Prečo potrebujeme dopĺňať vitamíny?

Toto je základná otázka, na ktorú Vám vieme jednoducho odpovedať. Vitamín je životne dôležitá látka, bez ktorej  ľudské telo nemôže fungovať. Telo ich prijíma predovšetkým prostredníctvom potravy. V súčasnej dobe je takmer nemožné zabezpečiť každodenne pestrú stravu, ktorá je výsledkom prirodzeného hospodárstva bez pridania hnojív, chemikálií a iných telu neprirodzených látok. Vznikajú teda nepriaznivé stavy z dôsledku nedostatku množstva a spektra vitamínov.  

Príkladom sú úmrtia ľudí prevažne v minulosti v dôsledku absencie dostatočného množstva vitamínu C, na chorobu zvanú skorbut. Touto chorobou trpeli už v 15. a 16. storočí moreplavci, ktorí pri dlhých plavbách na mori nemali dostatočný prísun čerstvého ovocia a zeleniny ako zdroj vitamínu C. Aj naši starí rodičia si na zimu robili zásoby v podobe kyslej kapusty vitamínu C .  Ďalším  príkladom ako na naše telo vplývajú vitamíny je uvoľňovanie vitamínu D. Pri jeho nedostatku môžeme pozorovať nervozitu, lámavosť kostí  či narušenú kvalitu pokožky. Je potrebné ho dopĺňať hlavne počas zimných mesiacov, keď je nedostatok slnečného žiarenia, ktoré tento vitamín uvoľňuje pre ďalšie spracovanie v ľudskom tele.

Koľko a akých vitamínov potrebujeme?

Túto otázku si prirodzene položí každý, kto sa rozhodne vitamíny dopĺňať. Závisí to samozrejme od situácie, či je potrebné užívať vitamíny z dôvodu konkrétneho zdravotného problému alebo ako prevencia a doplnok stravy.Ľudské telo funguje komplexne a preto je najlepšou voľbou mu poskytovať  denne celé potrebné spektrum vitamínov, minerálov, enzýmov a tukov. Podľa výskumov je týchto látok približne 50. Ako sme už spomenuli, je ťažké získať ich prirodzene zo stravy v dostatočnom množstve, preto ponúkame  napríklad „balíček zdravia“ –  pre dlhodobé každodenné použitie, ktoré je  kombináciou multivitamínov a minerálov spolu s nenasýtenými mastnými kyselinami (Multivitamíny SONA nájdete TU  a omega tuky TU ).

Pri konkrétnych problémoch sa potrebujeme zamerať na špeciálnu výživu a doplniť tie látky, ktoré nám najviac pomôžu. Môžete si vybrať z viacerých kategórii  a v prípade, že potrebujete poradiť s vhodým výberom, môžete nás kedykoľvek kontaktovať a my Vám radi odborne poradíme. 

Dostať do tela chýbajúce a podporné látky je však len prvý krok. Ďalší krok je zabezpečenie vstrebateľnosti týchto látok do tela. SMARTVIT.sk poskytuje nenahraditeľný  benefit – všetky vitamíny z našej ponuky sú organického  pôvodu, čím je zabezpečené účinnejšie  prijatie ľudským telom v porovnaní s anorganickými látkami. Navyše je každý produkt navrhnutý tak, aby obsahoval látky, ktoré sa navzájom dopĺňajú, podporujú a kooperujú pri dosiahnutí čo najvyššieho účinku.

Dúfame, že naša stránka Vám poskytuje dostatočné množstvo informácii   a bohaté spektrum produktov,  ktoré Vám budú nápomocné v starostlivosti o zdravie Vás a Vašich blízkých.   

 

„Zachovajme si zdravie, lebo bez neho vykonáme veľmi málo“

 

Tím SMARTVIT

Hladáte niečo extra? Skúste prírodnú kozmetiku!

Prírodná komzetika z termálnej vody a prírodných extraktov

Nákupný košík