fbpx

Essenciálne oleje Panarom

Filozofia značky Panarom

Najúčinnejšia liečivá sila prírody sa ukrýva v éterických olejoch získaných z aromatických rastlín, ktoré pôsobia súčasne na telo aj dušu. V tejto viere bola vybudovaná značka Panarom, ktorá takmer 18 rokov reprezentuje a šíri lásku k prírode, skúsenosti z používania rastlín i aromaterapie ako aj znalosti pre záujemcov o naše produkty.

Naše éterické oleje, rastlinné oleje, rastlinné výťažky, hotové výrobky a naša kozmetika sa vyrábajú z výlučne 100 % čistých prírodných surovín, prechádzajú prísnymi medzinárodnými kvalitatívnymi skúškami, preto sú preukázateľne vhodné na terapeutické účely. Nami distribuované éterické oleje používajú na terapeutické účely nielen prírodní liečitelia, ale aj nemocnice vo Francúzsku, v Belgicku, v Japonsku ako aj v niektorých častiach Kanady.

Podporujeme:

  • používanie prírodných surovín,
  • školenie vynikajúcich odborníkov,
  • výrobky vysokej kvality,
  • harmonické prepojenie s prírodou,
  • využívanie primárne domácich surovín,
  • ľudskosť a orientáciu na človeka.

za_banner_aromaterapia

Aromaterapia znamená vonkajšie aj vnútorné užívanie liečivých rastlín s obsahom aromatických účinných látok, ako aj éterických olejov, ktoré sú z nich vyrábané, pre udržanie zdravia a na liečbu ochorení. O modernej aromaterapii síce môžeme hovoriť iba 15 – 20 rokov, aromaterapia je však jednou z najstarších metód alternatívneho liečiteľstva: za objaviteľov starovekej aromaterapie považujeme Egypťanov, ktorí už 4500 rokov pred naším letopočtom preukázateľne používali túto liečivú terapiu (napr. cédrový, myrhový, klinčekový, škoricový olej a olej z muškátových orieškov na balzamovanie).

Aromaterapia môže poskytnúť pomoc, uvoľnenie a vyliečenie v mnohých životných situáciách. Je účinná ako samostatná a rovnako aj ako doplnková liečebná metóda, v plnej miere zlučiteľná s alternatívnymi liečebnými postupmi aj s konvenčnou medicínou. Aromaterapia pôsobí vynikajúco na udržanie zdravia, nie je zanedbateľný ani jej posilňujúci účinok na imunitný systém, pomáha pri srdcovo-cievnych, nervových, pľúcnych, žalúdočných, gynekologických ochoreniach, ochoreniach pohybového ústrojenstva aj psychických ťažkostiach.

O aromaterapii hovoríme vtedy, keď harmonizujeme, posilňujeme alebo liečime organizmus pomocou éterických a rastlinných olejov. Rozlišujeme dva smery, tzv. anglickú a francúzsku školu. Anglickú školu charakterizuje skôr zameranie na wellness, pričom francúzska škola kladie veľký dôraz na kvalitu éterických olejov a v rámci toho na ich chemickú špecifikáciu. Francúzska škola hovorí o cielených terapiách, pri ktorých pomenuje účel liečby a vyberie príslušnú biochemickú molekulu, na základe čoho určí, ktorý éterický olej je riešením na daný problém. Tieto dva smery sú výrazne odlišné: anglická línia je vhodná predovšetkým na prevenciu a harmonizáciu duše, kým francúzska línia na odstránenie a liečbu existujúcich alebo pretrvávajúcich ochorení.

za_banner_etericke oleje

Éterický olej je kvintesencia rastliny, jej celá podstata. Éterické oleje prejavujú nielen silný fyzikálny účinok, ale majú aj s ničím neporovnateľnú éterickú kvalitu. Táto kvalita éterických olejov je schopná rezonovať s dušou človeka a roztvárať priestory, dokáže uvoľniť vnútorné trápenie, aby vznikol priestor pre liečbu a harmóniu. Éterické oleje prenikajú do podvedomia, pozitívne vplývajú na naše správanie a city, aby obnovili našu duševnú rovnováhu.

Ako vzniká? Rastlina pomocou fotosyntézy a enzýmov syntetizuje slnečnú, zemskú, vodnú a vzdušnú energiu na prchavý olej. Takto vzniknutý éterický olej sa získava väčšinou odparovaním (výnimkou sú citrusy, z ktorých sa oleje získavajú lisovaním,  resp. v prípade senzitívnych rastlín sa aplikuje tzv. metóda Enfleurage, vďaka ktorej vzniká veľmi drahý olej: „absolútny extrakt“).

Éterický olej obsahuje rastlinné účinné látky rozpustné v tukoch, ktoré pozostávajú z mnohých biochemických molekúl. Tieto vzácne látky prejavujú rôzne účinky, napríklad takmer každý éterický olej výborne dezinfekuje a mnohé majú aj bakterocidné a fungicídne účinky.

Éterické oleje sú živé látky, preto sú pre ľudský organizmus výbornou alternatívou tak pri udržiavaní zdravia, ako aj pri liečbe existujúcich ochorení. Éterické oleje pôsobia na viacerých úrovniach, na fyzické telo a rovnako aj na dušu a mentalitu. Uzdravia fyzické rany, odstránia zápal, posilnia imunitný systém, stimulujú trávenie, tie isté účinky však dosahujú aj na úrovni mentality a duše. Éterické oleje dokážu uzdraviť nielen fyzické, ale aj psychické rany, dokážu napraviť poruchy aury a energizovať celý energetický systém človeka.

Kvalitný éterický olej

Terapeutické vlastnosti éterických olejov závisia od ich biochemického zloženia. Na terapeutické účely sú vhodné iba vysokokvalitné éterické oleje. K tomu, aby bol éterický olej prémiovej kvality, veľkú pozornosť treba venovať pestovaniu, zberu rastliny (pri určitých rastlinách je k dispozícii iba zopár hodín na zber, keďže rastlina odovzdá olej poludňajšiemu slnku), destilácii (pre každú rastlinu je potrebný odlišný časový interval destilácie), a na skladovanie éterického oleja. Predtým, ako sa éterické oleje dostanú na police terapeutov, sú podrobené prísnej kontrole kvality. Pri skúške plynovou chromatografiou sa kontroluje, koľko percent zloženia daného éterického oleja predstavujú aktívne biochemické zlúčeniny. K tomu, aby bol éterický olej vhodný na terapeutické účely, musí obsahovať predpísaný pomer aktívnych biochemických zlúčenín, a isté zlúčeniny v ňom nesmú prekročiť stanovený pomer. Z vyššie uvedených jednoznačne vyplýva dôvod, prečo sú laboratórne skúšky  éterických olejov používaných na účely aromaterapie tak dôležité. Vysokokvalitné éterické oleje majú síce svoju cenu, avšak každá kvapka takýchto olejov je skutočným pokladom.

Panarom zaručuje, že éterické oleje v jeho ponuke:

  • -sa vyrábajú z botanicky overených rastlín;
  • -sú testované podľa chemotypu;
  • -sú 100 % prírodné, neobsahujú syntetické zložky ani minerálne oleje;
  • -sú 100 % čisté, nie sú riedené inými éterickými olejmi, mastnými olejmi ani alkoholom;

-sú 100 % autentické, nič sa do nich nepridáva ani sa z nich neodoberá.

O spôsoboch aplikácie

Éterické oleje poskytujú obrovskú pomoc v každodennom živote nielen pri udržiavaní zdravia, ale aj pri liečbe ochorení, ako aj pri uvoľňovaní psychického napätia.

Spôsoby aplikácie éterických olejov:

Použitie eterickych olejov

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík