MSM 500mg Zväčšiť

Kompava MSM 500mg 120kps

V08

Nový produkt

Výživový doplnok MSM (metylsulfonyl¬metán) podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek vrátane aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu, ktoré plnia významné úlohy pri udržiavaní zdravia pleti, vlasov, nechtov a kĺbov.  

Viac detailov

Pozor: Posledné kusy na sklade!

Zakúpením tohto produktu získate 1 SMART POINTS. Váš účet bude navýšený o 1 SMART POINTS , ktoré môžu byť prevedené na zľavu 0,2 €.


12,0 €

Pridať k obľúbeným produktom

Množstevné zľavy

Množstvo Zľava Ušetríte
2 1% Až do 0,2 €
3 2% Až do 0,7 €
4 3% Až do 1,4 €

Detaily

MSM (metylsulfonylmetán) je prirodzenou formou organickej síry, vyskytujúcej sa v prírode. Organická síra sa vyskytuje vo všetkých živých bunkách rastlín, živočíchov a človeka. Patrí medzi esenciálne prvky. Po vápniku a fosfore je tretím najčastejšie sa vyskytujúcim prvkom v ľudskom tele. V organizme sa nachádza viazaná v bioštruktruktúre  sírnych aminokyselín: cysteínu, metionínu, taurínu a glutatiónu, vitamínov: tiamínu, pyridoxínu, biotínu a PABA (kyselina para-aminobenzoová).  Nechty a vlasy sú zložené z proteínu s vysokým obsahom síry – z keratínu. Spojivové alebo chrupavkové tkanivá obsahujú proteíny s flexibilnou sírovou väzbou. Síra zohráva dôležitú úlohu aj pri detoxikácii škodlivín, ktoré sa do organizmu dostávajú potravou, vdychovaním škodlivín z ovzdušia, či z tabakového dymu.

V prírode sa MSM vyskytuje ako súčasť prirodzeného kolobehu. Nachádza sa  v riasach a planktóne, je prírodnou zložkou mnohých druhov čerstvého ovocia, zeleniny, morských živočíchov a mäsa. Najväčšia koncentrácia je v mlieku a hlúbovitých zdrojoch zeleniny (kapusta, brokolica, karfiol, kel...). Ďalej sa vyskytuje vo vajíčku, najmä v žĺtku, cesnaku, cibuli, červenej paprike, hrachu, slnečnicových semienkach, sójových bôboch....

Odporúčané dávkovanie:

  • Deti 7 – 14 rokov: prvé 2 týždne 2×1 kps, potom pokračovať 1×1 kps denne. 
  • Mládež 15 – 18 rokov a dospelí: 2 kps denne. 
  • Užívajte pred alebo počas jedla. Neužívajte pred spaním.

MSM zloženie:

metylsulfonylmetán, živočíšna želatína, farbivo: oxid titáničitý.

Nutričné informácie

zložkamnožstvo v 1 kapsule
MSM (metylsulfonyl­metán) 500 mg

Upozornenie:

Výrobok neobsahuje alergény.

Vedľajšie účinky nie sú známe. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote od 10°C do 25°C. Nie je vhodný pre deti do 7 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy.

Rozhodnutie ÚVZSR BPOVO/2772/2005/Ht

Recenzie

Napísať recenziu

Kompava MSM 500mg 120kps

Kompava MSM 500mg 120kps

Výživový doplnok MSM (metylsulfonyl¬metán) podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek vrátane aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu, ktoré plnia významné úlohy pri udržiavaní zdravia pleti, vlasov, nechtov a kĺbov.