Profivit Vitamín B17  210 kps. Zväčšiť

Profivit Vitamín B17 - 210 kps.

V06

Nový produkt

Vitamín B17 - Amygdalín

250mg čistého B17- amygdalínu v jednej tablete.

Viac detailov

Zakúpením tohto produktu získate 7 SMART POINTS. Váš účet bude navýšený o 7 SMART POINTS , ktoré môžu byť prevedené na zľavu 1,4 €.


75,6 €

Pridať k obľúbeným produktom

Množstevné zľavy

Množstvo Zľava Ušetríte
2 1% Až do 1,5 €
3 2% Až do 4,5 €
4 3% Až do 9,1 €

Detaily

Vitamín B17

Prírodná látka proti rakovine

Amygdalín  (Laetril), všeobecne známy ako vitamín B 17,  je prírodná látka nachádzajúca sa vo viac ako 1200 rastlinách, prevažne v jadrách ovocia ako sú marhule, broskyne, slivky a jablká.  Obsahujú ho prírodné látky nitrilosidy. Tieto sú bohaté na vitamín B 17, enzýmy a minerály. Existuje takmer 14 druhov nitrilosidov, ktoré sa nachádzajú bežne v domácnostiach používanej zelenine ako kukurica, cirok, proso, svetlozelená fazuľa, sladké zemiaky, šalát, ľanové semienko (ľanový olej), mandle, semienka citrónov, limetiek, čerešní, jabĺk, marhúľ, sliviek (aj sušených) a hrušiek.  Dr. Krebs uvádza, že pôvodní obyvatelia vo svojej pôvodnej krajine, ako severoamerickí Indiáni, austrálski domorodci, každodenne konzumujú stravu, v ktorej je dostatočne veľa nitrilosidov (od 250 - 3 000 mg) a rakovina je u nich temer neznáma. Na druhej strane, súčasná „západná“ (civilizačná) strava však poskytuje v priemere menej ako 2mg nitrilosidov denne. 

Kde sa vyskytuje

Jeden z najbežnejších zdrojov B17 sa v bohatej koncentrácii nachádza v jadrách a jadierkach mnohých necitrusových kôstkovcov, ako čerešne, broskyne, slivky a jablká. Najvyššiu koncentráciu však obsahujú marhuľové jadierka, až 2-2,5% váhy vo väčšine odrôd. Potraviny obsahujúce vitamin B17 sú nasledovné:                                                     

Jadierka alebo semená ovocia:  najväčšia koncentrácia vitamínu B17 bola nájdená v horkých mandliach, jablkách, marhuliach, čerešniach, nektarinkách, broskyniach, slivkách, hruškách.                                                                         

Strukoviny : semeno bôbu obyčajného, cícer, vyklíčená šošovica. 

Orechy : horké mandle, makadamské oriešky, kešu oriešky.                                                  

Bobule : černice, šípky, brusnice, baza, jahody, maliny, väčšina lesných plodov.            

Semiačka : ľan, sezam.

Tráva : akácia, lucerna (naklíčená), pšeničná, vodná tráva,

Obilie/zrná : jačmeň, hnedá ryža, pohánka, ľan, proso, raž, vika, pšenica                              

Rozličné : bambusové výhonky, cirok , divá hortenzia, tis  (pichliače, čerstvé listy).

 

Nedostatok

Posledných tridsať rokov sústavne klesá príjem tohto vitamínu v našej strave. Naopak, výskyt rakoviny má stúpajúci trend. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zverejnila výsledky štúdie, ktorá ukázala nárast počtu ľudí trpiacich rakovinou. Kým v roku 2008 nádorovými ochoreniami trpelo približne 12,7 milióna ľudí, v roku 2012 ich bolo viac ako 14 miliónov. Zvýšil sa aj počet úmrtí na rakovinu, a to zo 7,6 milióna na 8,2 milióna obetí.

Na zvýšenie účinnosti vitamínu B17 sa odporúča pridať:

pankreatické enzýmy(enzýmy z podžalúdkovej žľazy napríklad: Serrapeptáza 120 000 -300 000U (od firmy ENEREX Botanicals.) Enzýmy treba jesť vždy nalačno, aby nestáli v žalúdku a nezničili sa.

vitamin C najmenej 3x1000mg per os (cez ústa) optimálne 3x 6000mg (do 20 000mg sa cez ústa vstrebáva). (napr. Bio C 1000 od firmy ENEREX Botanicals)

* pangamín B15

* D3 vitamín aspoň 2000IU

* Multivitamíny (napr. výrobok Enerex Essentials): kompletná sada prírodných vitamínov a minerálov na základe vedeckých štúdii 3x1tbl.(vyrába firma ENEREX Botanicals)

omega 3  tuky - nenasýtená mastná kyselina 3x1000mg (Wild Omega 3 od firmy ENEREX Botanicals)

Podstatou je významne zlepšiť celkový stav pacienta a hlavne jeho obranného (imunitného) systému, aby začal riadne pracovať, našiel choré bunky a odstránil ich.

Dávkovanie

John Krebs a spolupracovníci tvrdia, že laetril - B 17 je možné užiť v maximálnej dávke 3000 mg.

Kvalita je najdôležitejšia. Tento produkt je pravidelne laboratórne na Slovensku testovaný a má dokázanú 98% čistotu.

Recenzie

Napísať recenziu

Profivit Vitamín B17 - 210 kps.

Profivit Vitamín B17 - 210 kps.

Vitamín B17 - Amygdalín

250mg čistého B17- amygdalínu v jednej tablete.