Enerex Osteo CAL:MAG 90 kps. Zväčšiť

Enerex Osteo Cal:Mag 90 tbl.

Jedinečná kombinácia pre podporu hustoty, pevnosti a pružnosti  kostí a pre udržanie potrebného množstva kostných minerálov a kostnej hmoty.

Jednotková cena 0,20 €/tableta

Viac detailov

Zakúpením tohto produktu získate 1 SMART POINTS. Váš účet bude navýšený o 1 SMART POINTS , ktoré môžu byť prevedené na zľavu 0,2 €.


18,0 €

Pridať k obľúbeným produktom

Množstevné zľavy

Množstvo Zľava Ušetríte
2 1% Až do 0,4 €
3 2% Až do 1,1 €
4 3% Až do 2,2 €

Detaily

Osteo Cal:Mag

Výživový doplnok - kĺbová výživa

Balenie: 90 tbl.

 

Tento vyvážený minerálny komplex spája cheláty vápnika a horčíka spolu s oxidom kremičitým z bambusu, s bórom, vitamínom D, vitamínom  K a výťažkom z kelu (“kale superfood”) . Každý z týchto prvkov je dôležitý pre vývoj a údržbu kostí, zubov,  ďasien, svalov a kardiovaskulárneho systému.

Tieto minerály tvoria základ našej kostrovej sústavy, pomáhajú predchádzať osteoporóze, naprávať zlomeniny a spájať svaly. Bez ko-faktorov, ktoré sú nevyhnutné pre minerálny metabolizmus, sú minerály menej funkčné. Diéty, stres a zlé trávenie môžu tiež vytvárať v tele nerovnovážne zastúpenie týchto minerálov a viesť tak k  ochoreniam.

Vďaka vhodnému pomeru vápnika a horčíka 1: 1 a  šetrnému výrobnému procesu, každá  tableta vytvorí produkt s vynikajúcou účinnosťou. Do produktu je pridaný výťažok z kelu,  ktorý pomáha napraviť alkalitu a uľahčuje absorbciu ťažko stráviteľných minerálov.

 

Telo musí mať silnú oporu - to znamená Vašu kostru. Avšak, jedna zo štyroch žien a jeden z ôsmich mužov vo veku nad 50 rokov trpí osteoporózou. Čoraz viac žien každoročne umiera v dôsledku osteoporotických zlomenín ako z príčiny rakoviny prsníka a vaječníkov. Medzi 45 a 75 rokom života, stratí žena 30 percent svojej kostnej hmoty , muži strácajú 15 percent.

 

Úloha vápnika

 

Telo potrebuje vápnik k udržaniu a rozšíreniu svalov a ciev, aby vylučovalo základné hormóny a enzýmy a posielalo správy cez nervový systém. Je to tak dôležité, že bez dostatočného množstva vápnika z Vašej stravy, telo dopĺňa potrebný  vápnik  z kostí, čím ich oslabuje.

 

Čiastočný problém osteoporózy je absorpcia vápnika. Odhaduje sa, že deti absorbujú 75 percent vápnika, ktorý príjmu. U dospelých nastáva pokles na 30 percent kvôli menej  efektívnejšiemu tráviacemu systému. Výskumy dokazujú, že vápnik v rastlinných potravinách je v dosplelom veku vhodnejší, pretože vápnik príjmaný prostredníctvom  mliečnych výrobkov  prináša aj efekt kyslého prostredia, čim v konečnom dôsledku vápnik  z kostí odoberá.

  

Osteoporóza

 

Telo má 206 kostí ktoré sa neustále menia. Celá ľudská kostra je nahradená (obnovená) každých 7 až 20 rokov (odhady sa menia). Zlá výživa, prekyslenie organizmu , nedostatok pohybu a slnečného svetla, nízky parathormón (hormón, ktorý reguluje hladinu vápnika v krvi, tým, že ho uvoľňuje z kostí)  a stres spôsobujú stratu vápnika a ďalších minerálov z kostí. Na základe toho sa začnú vytvárať v kostiach drobné dierky, ktoré ich robia menej hustými, slabými a krehkými. To je osteoporóza.

  

Vlastnosti Osteo Cal:Mag

 

Produkt  Osteo Cal: Mag ponúka vysoko vstrebateľné cheláty vápnika a horčíka, spolu s bórom, kremíkom a vitamínmi D a K, ktoré sú dôležité pre kosti. ”Superfood” zo  surového organického kelu sa pridáva k boju proti kyslosti v tele - čo pomáha ako prevencia osteoporózy.

 

Doplniť vápnik do kostného tkaniva nie je jednoduchý proces. Vápnik potrebuje spolupartnerov (kofaktory): horčík, vitamín D, vitamín K a stopové prvky.  Horčík, musí byť doplnený s vápnikom pre zdravú rovnováhu v tele; Vitamín D3 pomáha vápnik absorbovať , Bór pomáha predchádzať stratám vápnika a horčíka (vylučovaného v moči)  a kremík tiež pomáha vstrebávaniu vápnika do tela.

 

Produkt  Osteo Cal: Mag  obsahuje všetky tieto látky. Pre čo najefektívnejšie spracovanie v ľudskom tele využíva  organické minerály vápnika , ktoré v kombinácii s aminokyselinou (v procese nazývanom "chelatácia") vytvárajú organickú chelátovú väzbu. Štúdie ukazujú, že v dôsledku toho sa dostáva o 75% viac vápnika do kostí, než s anorganickým (nechelátovaným) vápnikom. Napríklad zle absorbujúci sa anorganický uhličitan vápenatý poskytuje veľmi málo vápnika.

 

Pozor na prekyslenie organizmu

 

Osteoporóza je nielen spôsobená nedostatkom vápnika a ďalších minerálov, ale aj nadmernou kyslosťou. Pretože väčšina ľudí trpí prekyslením organizmu kvôli jedeniu príliš veľkého množstva bielkovín, spracovaných potravín, stresu a liekov a preto si telo „ťahá“ alkalické minerály z kostí aby vyvážilo  hodnotu pH. V priebehu rokov, to má za následok oslabenie kostí. Výskumy ukazujú, že zvyšovanie zeleniny v strave znižuje riziko osteoporózy, pretože má alkalické účinky. Osteo Cal: Mag zahŕňa práve z tohto dôvodu alkalizujúci surový organický kel s cieľom vyrovnať kyslosť. 

KAŽDÁ TABLETA OBSAHUJE

MNOŽSTVO

%RDA

Greenfood Base (prášok z listov organickej Alfafa, Spirulina modro-zelená riasa, šťava z organického jačmeňa)

200 mg

 

Vápnik (z 500 mg amino acid chelát vápenatý)

100 mg

 

Horčík (z 500 mg of amino acid chelát horečnatý)

100 mg

26.7

Kremík (z 50 mg extraktu z Bambusu)

35 mg

 

Bór (z 20 mg   amino acid chelát bóru)

1mg

 

Vitamin K (menachinón)

30 mcg

40

Vitamin D3 (Kalciferol)

2.5 mcg

50

 

%RDA – percento plnenia odporúčaného množstva denného príjmu vitamínov a minerálnych  látok vo výživových doplnkov

 

Dávkovanie: užívajte 3 tablety denne, jednu s každým jedlom, alebo ako odporučí lekár.

Zopár dôležitých informácií o osteoporóze nájdete aj na našom blogu:

Osteoporóza

UPOZORNENIE:  Na zabezpečenie originality pôvodu a kvality našich výrobkov je  každý ENEREX výrobok označený špeciálnou holografickou ochrannou známkou. Za výrobky, ktoré takto označené NIE sú, neručí distribútor ani výrobca. Preto na našom e-shope  pre  Vašu maximálnu spokojnosť  ponúkame len certifikované produkty.

Recenzie

úroveň 
2018-02-02

Odpoveď pani Jane

Dobrý deň pani Jana, ďakujeme za Vašu otázku. Vzhľadom na organický pôvod vápnika a horčíka v našom produkte, navyše iným prídavkom podporujúcich ich vsrebateľnosť, je vylúčené aby došlo k tovrbe obličkových kameňov. Ako prevenciu však treba dbať na správny pitný režim a vyvážený príjem solí. S produktom Osteo Cal:Mag máme dlhodobé pozitívne skúsenosti a preto veríme, že pomôže aj Vám. Prajeme pekný deň. Tím Smartvit

  • Pre 1 z celkového počtu 1 ľudí bolo toto hodnotenie užitočné.
úroveň 
2018-02-01

kombinácia vápnika a horčíka

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Čítala som a a j v lekárňach mi to bolo potvrdené, že nie je dobré naraz kombinovať horčík a vápnik, mali by sa užívať aspoň s dvoj hodinovým rozdielom. Ja som to v minulosti nevedela a užívala som cal-mag, - http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetky-produkty/cal-mag-500-250-mg/ , čo malo u mňa za následok vytvorenie obličkového kameňa. Váš prípravok ma zaujal, pretože obsahuje v jednej tabletke všetky vitamíny a minerály v kvalitnej a vstrebateľnej forme, ktoré ja užívam osobitne - teda niekoľko tabliet denne. Veľmi rada by som si preto zakúpila tento Váš doplnok. Aký máte názor na túto spoločnú kombináciu horčíka s vápnikom? Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.

úroveň 
2016-02-22

Moja skúsenosť s OSTEO

mám 55 rokov a 14 rokov osteopórzu
po 13 -ročnej liečbe Protelos, Caltrate, Prolia
sa hodnoty podľa denzitometrie zastavili a následne zhoršili.
1.4. 2015 som začala užívať iba pripravok OSTEO
Po 10-tich mesiacoch užívania tohto prípravku sa moja osteoporóza zlepšila
Nekonzumujem mlieko ani mliečne výrobky, lebo moje telo to netoleruje.
Žijem na rastlinnej strave bez masa a doprajem si dostatok pohybu.
Pokračujem v liečbe s osteo, lebo som pochopila že len kvalitné doplnky a pohyb
dajú môjmu telu čo potrebujem.
Je to malé, veľké víťazstvo, veľká radosť a nádej z objavenej cesty ako ďalej.

  • Pre 1 z celkového počtu 1 ľudí bolo toto hodnotenie užitočné.

Napíšte Vaše hodnotenie!

Napísať recenziu

Enerex Osteo Cal:Mag 90 tbl.

Enerex Osteo Cal:Mag 90 tbl.

Jedinečná kombinácia pre podporu hustoty, pevnosti a pružnosti  kostí a pre udržanie potrebného množstva kostných minerálov a kostnej hmoty.

Jednotková cena 0,20 €/tableta