Milý naši zákazníci,

V blízkej dobe bude predaj Vami obľúbenej Serrpapetázy pozastavený v celej Európskej Únii. Dôvodom  je  formálny legislatívny proces. Nejde o zistenie nežiadúcich účinky alebo ohrozenia zdravia. Účinna látka Serrapeptáza sa v priebehu minulého roka dostala do zoznamu látok, ktorý Európska Únia pravidelne vyhodnocuje a pridáva do zoznamu povolených látok. Ide o tzv. Novel food, kam sa minulý rok dostali na registráciu všetky látky, ktoré sa po roku 1997 dostali na trh Európskej Únie. Je potrebné legislatívnym spôsobom povoliť zaradenie produktov, ktoré obsahujú účinnu látku Serrapetázy na trh Európskej Únie. Kým nie je oficiálne Európskou Úniou účinná látka Serrapeptáza pridaná do tohto zoznamu, oficiálne nie je povolený jej predaj na území Európskej Únie.  

Chceme Vás ubezepčiť, že tento zákaz nie je a ani nebude vydaný v súvislosti  s negatívnou skúsenosťou alebo nebezpečeným zistením užívania produktu. Doteraz bol predaj povolený na základe platných registrácií a povolení Úradu verejného zdravotníctva. Denne dostávame pozítívne ohlasy a dobré skúsenosti našich zákazníkov s týmto naozaj vzácnym a účinným produktom.

Aktuálne všetci výrobcovia a distribútori, s ktorými spolupracujeme aktívne pracujú na legislatívnom zapracovaní a znovu zaradaní Serrpeptázy na trh.
Dodávka  a výroba Serrapeptázy na Slovenský trh je aktuálne pozastavená, budú sa predávať len aktuálne skladové zasoby a predpokladané ukončenie predaja je koniec aprila 2020

Aktuálne skladové zásoby sterrapeptázy už pozostávaju len zo:

Serrapeptázy Enerex 300 000 SU   https://www.smartvit.sk/sk/produkty/53-enerex-serrapeptaza-300-000-su-60-kps.html

a

Serraspeptázy Enerex 30 000 SU https://www.smartvit.sk/sk/serrapeptaza/9-serrapeptaza-30-000su.html

Serrapeptáza Enerex 120 000 SU 150 kps a Serrapeptáza Enerex 120 000 SU 75 kps sú už žial vypredané.