Osteoporóza

Osteoporóza je ochorenie z dôvodu nedostatku vápnika v kostiach, ktoré  sa stávajú krehké a ľahko sa môžu zlomiť. Toto ochorenie je liečiteľné a predovšetkým sa mu dá predchádzať. Pokiaľ však pacient podcení túto nepríjemnú chorobu, osteoporóza pokračuje bezbolestne, pokiaľ sa kosť nezlomí. Typické sú zlomeniny bedrovej kosti, stavcov a zápästia. Prvé dva prípady  vyžadujú hospitalizáciu a často  chirurgické zákroky. Môžu zhoršiť schopnosť chodiť bez pomoci až po neschopnosť samostanej chôdze úplne, silné bolesti, deformácie,  vo vyššom veku dokonca môžu zapríčiniť nepríjemné problémy s preležaninami a v konečnom prípade smrť.

Čo spôsobuje osteoporózu? Je veľa štúdií, ktoré poukazujú na to, že príčina je v strave, ktorá obsahuje príliš veľa kyselinotvorných látok a tvorí chronický zápal. Najlepší ukazovateľ z krvi na predpoveď osteoporózy je aminokyselina homocysteín. Je to tiež ukazovateľ pre chronický zápal. Zmenou diéty a pridaním výživných látok možno zvrátiť príčinu a vážny rozvoj osteoporózy.

Ako môže pomôct Serrapeptáza? Pomáha v prvom kroku liečby a to tak, že znižuje chronický zápal. Odstránením problematického tkaniva umožnuje telu, aby náš vlastný opravný  systém nahradil choré časti zdravými. Po odstránení zápalového procesu v tele, úprave pH organizmu, doplnení potrebných výživových doplnkov (v našej ponuke nájdete produkt vhodný na liečbu osteoporózy Osteo Cal:Mag ), úprave stravovania a pridaní vhodného cvičenia sa osteoporóza zastaví a odstránia sa jej príznaky.