Popis produktu Serrapeptáza

serrapeptáza  enerex 120 000 SU

Enerex Serrapeptáza 120 000 SU*  (Serratia Peptidase Enzyme)

Výživový doplnok - prírodný  proteolytický enzým

*SU – štandardizované jednotky ( standart units)

Serrapeptáza (Serrapeptase) je prírodný  enzým, ktorý má v ľudskom tele široké využitie. Napomáha vyčistiť zúžené cievy, zlepšiť prekrvenie jednotlivých orgánov a môže pomôcť vyhnúť sa operácií zúžených ciev. Pomáha pri rozklade odumretých tkanív, krvných zrazenín, cýst, cievnych (arteriálnych) povlakov a pri všetkých formách zápalov- hlavne zápalov kĺbov (artrózy). Je to prírodná protizápalová  látka na liečbu bolesti a opuchu.

Klinické štúdie ukázali, že Serrapeptáza (Serrapeptase) má účinky

  • fibrinolytické (rozpúšta krvné zrazeniny a znižuje riziko tvorby krvných zrazenín –trombov)
  • protizápalové -  protizápalové účinky sú lepšie ako účinky iných proteolytických enzýmov
  • antiedematózne účinky v tkanivách  (zabraňuje opuchu a hromadeniu tekutiny)
  • potláča bolesť

Serrapeptáza (Serrapeptase)  sa stále častejšie využíva ako  prírodná alternatíva väčšiny protizápalových liekov.

Ako funguje

  • zmierňuje zápal zriedením zápalovej tekutiny a uľahčuje tak jej odtok, čo urýchľuje hojenie tkaniva
  • pomáha zmierniť bolesť (tlmí uvoľnovanie látok, ktoré vyvolávajú bolesť zo zapálených tkanív)
  • pomáha zlepšovať stav ciev a srdca tým, že  rozkladá nepotrebné  látky - výhodou Serrapeptázy je schopnosť rozkladať aterosklerotické pláty, ktoré zužujú cievy bez akéhokoľvek poškodenia vnútornej výstelky ciev
  • rozkladá mŕtve tkanivá, krvné zrazeniny, cysty, cievne pláty a zápalové látky všetkých druhov
  • pomáha pri ochoreniach, ako sú zápaly kĺbov, ateroskleróza, skleróza multiplex, alergie, astma, kŕčové žily

Serrapeptáza (Serrapeptase)  je prírodná protizápalová látka. Je to proteolytický enzým, izolovaný z baktérie, ktorá nevyvoláva ochorenia (enterobaktéria Serracia E 15). Serrapeptáza (Serrapeptase)   sa prirodzene nachádza v malých množstvách aj v moči. Pri podaní Serrapeptázy v podobe výžívového doplnku prechádza tráviacim trkatom cez tenké črevo a do krvného obehu.

Okrem zmiernenia zápalu jedným z jej najväčších prínosov je pomoc pri zmierňovaní bolesti. Lekári poznajú priaznivé účinky Serrapeptázy proti bolesti a zápalu a používajú ju v liečbe namiesto salicylátov, ibuprofenu a iných nesteroidných antireumatík (ktoré môžu mať vedľajšie účinky, prípadne zaťažujú organizmus).

V Západnej Európe a v Ázii je Serrapeptáza bežná v liečbe opuchov, ktoré vznikajú po úraze alebo zápale a taktiež ako prírodná alternatíva antibiotík a analgetík. Účinný enzým  je vhodný namiesto liekov ako sú  salicyláty a tiež steroidy pre tých, ktorí trpia reumatoidnou artritídou (zápal klbov) a širokým spektrom autoimúnnych ochorení, ktoré narúšajú zápalovú odpoveď. Patria sem aj ulcerózna kolitída (zápalové ochorenie hrubého čreva), psoriáza, uveitída, alergia a niektoré formy rakoviny.

Zatiaľ čo steroidné a nesteroidné protizápalové lieky môžu pomôct dočasne uľaviť od bolesti, opuchu a zápalu, môžu tiež potláčať obranyschopnosť tela a mať nebezpečné vedľajšie účinky. Serrapeptáza nemá brzdiace účinky na prostaglandíny a nepreukázali sa žiadne vedľajšie účinky na črevá.

Liečba je vhodná pre: chronickú sinusitídu (zápaly prínosových dutín), vylúčenie hlienov z priedušiek (enzým rozkladá bielkovinové vlákna, ktoré umožnujú mucínu zhrubnúť), podvrtnutie, poškodené šlachy a iné úrazové poranenia, opuchy a tiež pooperačný zápal. Pomáha viazať ťažké kovy, pomocou ktorých telo vylučuje jedy (toxíny) a takýmto spôsobom pomáha zlepšiť obranyschopnosť tela, usmerniť hormonálnu nerovnováhu a zrýchliť hojenie tkanív.  Kdeze serrapetaza ucinne rozklada krvne zrazeniny a odumreté tkanivá , je vhodná pri liecbe krcových zil. podla vyskumov je postacujuce uzivat denne tri 5mg tablety serraptazy 30 000 SU  dlhodobo aspon po dobu jedneho roka  a problematické blokady zuzenych koronarnych srdovcych ciev by mali byt odstranene.

Serrapeptáza sa veľmi dobre znáša a nepreukazujú sa vedľajšie účinky, ktoré by negatívne ovplyvňovali pacienta.

Od apríla 2020 je predaj Serrpapetázy pozastavený v celej Európskej Únii. Dôvodom  je  formálny legislatívny proces. Nejde o zistenie nežiadúcich účinky alebo ohrozenia zdravia. Účinna látka Serrapeptáza sa v priebehu roka  2019  dostala do zoznamu látok, ktorý Európska Únia pravidelne vyhodnocuje a pridáva do zoznamu povolených látok. Ide o tzv. Novel food, kam sa dostali na registráciu všetky látky, ktoré sa po roku 1997 dostali na trh Európskej Únie. Je potrebné legislatívnym spôsobom povoliť zaradenie produktov, ktoré obsahujú účinnu látku Serrapetázy na trh Európskej Únie. Kým nie je oficiálne Európskou Úniou účinná látka Serrapeptáza pridaná do tohto zoznamu, oficiálne nie je povolený jej predaj na území Európskej Únie.  

Chceme Vás ubezepčiť, že tento zákaz nie je a ani nebude vydaný v súvislosti  s negatívnou skúsenosťou alebo nebezpečeným zistením užívania produktu. Doteraz bol predaj povolený na základe platných registrácií a povolení Úradu verejného zdravotníctva. Denne dostávame pozítívne ohlasy a dobré skúsenosti našich zákazníkov s týmto naozaj vzácnym a účinným produktom.

Aktuálne všetci výrobcovia a distribútori, s ktorými spolupracujeme aktívne pracujú na legislatívnom zapracovaní a znovu zaradaní Serrpeptázy na trh.
Dodávka  a výroba Serrapeptázy na Slovenský trh je aktuálne pozastavená.

Detailné info ohľadom uvedenia Serrapeptázy na trh budeme uverejňovať v tejto sekcii, prípadne ak máte záujem o info hneď ako bude serrapeptáza dostupná zaregistrujte sa na odber nášho newsletteru cez ktorý budeme okamžite informovať v prípade opätovného žačatia predaja.

Ak máte záujem o aktuálne info o situáci ohľadom Serrapeptázy volajte prosím na naše kontaktné číslo 0908933803

Upadte: 8.11.2021

Milí zákazníci, keďže neutícha váš dopyt po obľúbenom produkte Serrapeptáza a naše úrady napriek aktívnej spolupráci nespracovali zaradenie Serrapeptázy do zoznamu povolených látok v rámci EÚ, po dlhom hľadaní vám predstavujeme produkt, ktorý vám vie byť nápomocný porovnateľne ako Serrapeptáza.

Predstavujeme vám produkt najvyššej kvality od Slovenskej firmy Profivit. REVIT nattokináza s kurkumínom,  vďaka kombinácii enzýmu nattokináza a extraktu z kurkumy dokáže vo väčšine prípadov plnohodnotne zastúpiť účinky momentálne nedostupného produktu Serrapeptáza.

Je to enzým štiepiaci fibrín a vďaka výťažku z kurkumínu je súčasne aj protizápalový, čím poskytuje porovnateľné účinky ako obľúbená Serrapeptáza.

Viac info o tomto produkte a o jeho účinkoch nájdete na odkaze https://www.smartvit.sk/sk/serrapeptaza/profivit-revit-90-kps.html alebo stačí kliknúť SEM

porovaniu serrapeptázy a nattokinázy sme sa venovali aj na našom BLOGU:

https://www.smartvit.sk/sk/smartblog/22_revit-vhodna-nahrada-za-serrapeptazu.html

Navyše REVIT Nattokináza s  Kurkumínom , je cenovo výhodnejšía!

 

Oproti enzýmu Serrpapetáza môže mať Nattokináza výraznejšie nežiaduce účinky pre skupinu ľudí s poruchami zrážania krvi, keďže tento enzým ovplyňuje zrážanie krvi a tak môže zhoršiť krvácanie. Kedže nattokináza je doplnok zo sóje, nattokináze by sa mali vyhnúť osoby so zvýšenou citlivosťou alebo alergiou na sóju.